Október végéhez közeledve, túl számos felejthetetlen bulin és összejövetelen, megízlelve az egyetemi élet szakmai és hétköznapi oldalát, minden bizonnyal Benned is felmerül a kérdés, mi lehet az a "plusz", amivel többet is kihozhatsz magadból, hogyan teheted még értékesebbé, izgalmasabbá egyetemi éveidet.
Diákszervezetek + rovatunk, amely heti rendszerességgel kínál tájékoztatást az egyes diákszervezetekről, ebben szeretne segítséget nyújtani. Ami pedig azt a bizonyos "pluszt" jelenti: mindezt az aktuális diákszervezet egy-egy tagjával készített interjú formájában. A mai alkalommal, a Politológus Nap aktualitása kapcsán, a PHE-t kértük fel, hogy bepillantást nyújtson számotokra a szervezet életébe, tevékenységébe.
Interjúalanyunk Bartha Levente, a PHE egyik alapító tagja.
Bakonyi Judit: Mesélj a kezdetekről! Úgy tudom, a PHE egy fiatal szervezet, ám annál jelentősebb eredményeket sikerült elérnetek e rövid idő alatt. Mikor alakultatok? Mik voltak az alapításnál az elképzeléseitek, céljaitok?
Bartha Levente: Tavaly ősz-tél környékén alakultunk meg. A PHE már egy létező szervezet volt, azonban csekély érdeklődést tudhatott magáénak, így a Mátéékkal való újjáalakulás tulajdonképpen valódi megalakulását is jelentette a szervezetnek. Az alapító tagok, elsősorban az országos (Politológus Hallgatók Országos Egyesülete) szervezetbe való betagozódást tűzték ki elsődleges célnak. Emellett fontos volt, hogy az országos szint által képviselt értékrendet tudjuk képviselni és ezt közvetíteni a hallgatók felé, valamint szerettünk volna egy fórumot biztosítani a politológus hallgatók számára, ahol lehetőségük nyílik publikálni (Töprengő című folyóiratunk e célból jött létre), kapcsolatokat kialakítani hasonló érdeklődési körű hallgatókkal. Végül, de nem utolsó sorban, lényeges szempont volt, hogy a szervezet összekötő kapocsként szolgáljon a hallgatók és a politikatudományt képviselő felsőbb szintű szervezetek közt, amely révén jelentős együttműködést tudunk megvalósítani.
Bakonyi Judit: Mit foglal magában a PHE tevékenysége?
Bartha Levente: Alapvetően konferenciákat, előadásokat szervezünk, publikálunk a nagyközönség felé. Emellett vannak belső programjaink is, pl. táborok, amik a PHE-s hallgatók összehozását szolgálják és ahogy említettem közvetítő szerepünk is van.
Bakonyi Judit: Hány tagja van most a PHE-nek, hogyan épül fel a szervezet?
Bartha Levente: A tagok száma 50 körül van. A feladatkörök megoszlanak, pénzügyek, menedzsment és szervezés szempontjából. Az alapító tagokon, a vezetésen kívül, a tagoknak semmiféle kötelezettségük nincs, a programok egy részét az ő számukra szervezzük.
Bakonyi Judit: Csak politológia szakos hallgatók, vagy bárki csatlakozhat hozzátok? Mi a módja a csatlakozásnak?
Bartha Levente: Nem. Bárki csatlakozhat, vannak köztünk nemzetközi tanulmányok és szociológia szakos hallgatók is. Először szükséges, hogy a jelentkező a rövid bemutatkozásával írjon e-mailt a phe.corvinus@gmail.com címre. Kapni fog egy jelentkezési lapot, amelyet ki kell töltenie. Tagsági díjunk 2000 Ft / tanév.
Bakonyi Judit: Mik az elképzeléseitek a jövőre nézve?
Bartha Levente: Stabil szervezetként fennmaradni, továbbfejlődni, ez a legfontosabb, hiszen még gyerekcipőben járunk. Ehhez szükségesnek tartjuk az együttműködést az Intézettel és a HÖK-kel. Szeretnénk, ha a szervezet tagjai szakmailag kompetens hallgatóként kerülnének majd ki a munka világába, akik a későbbiekben is együttműködnek egymással.
Bakonyi Judit: Dr. Lánczi András tanár úr, a Politikatudományi Intézet igazgatója Politikatudományi olvasószeminárium c. kurzusomon egy nagyon figyelemfelkeltő, érdekes kijelentést tett, amely így hangzik: "Önöknek az a dolguk, hogy visszahozzák Magyarországot a térképre." Te mit gondolsz erről? Hogyan tudnának a politológus hallgatók kollektív és egyéni szinten ebben szerepet vállalni, a tanár úr kérésének eleget tenni?
Bartha Levente: Szerintem nagyon fontos az utánpótlás kinevelése. Ebben az oktatás jelentős szerepet játszik, így annak minősége meghatározó. Egyénileg pedig szükséges, hogy a hallgató jól érezze magát politológusként. A PHE ebben kitűnő segítséget tud nyújtani, hiszen szakmai és belső programjaink egyaránt hozzájárulnak ahhoz, hogy tagjaink kialakítsák magukban azt a politológus identitást, amely a későbbiekben is meghatározza majd őket és végső soron társadalmunkat, országunkat. A Töprengő c. folyóiratunk publikálási lehetőséget biztosít az érdeklődők számára és remek kiindulópont lehet abban, hogy politológus hallgatóként elinduljunk az általunk választott úton.
Bakonyi Judit: Köszönöm szépen a közreműködést!
Reméljük, Diákszervezet + rovatunk segíteni fog Nektek abban, hogy megtaláljátok a számotokra és érdeklődéseteknek leginkább megfelelő közösséget. A PHE kétség kívül az egyik legjobb választás minden politológia / politikatudomány szakos hallgató számára, így csak ajánlani tudjuk. Amennyiben érdeklődsz a szervezet iránt, a http://phecorvinus.hu/ oldalon minden szükséges információt megtalálsz róluk.
Jövő héten folytatjuk!
Kommentek