A Széchenyi István Egyetem Egyetemi Hallgatói Külügyi Bizottsága és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának közös szervezésében
2011. március 7-11. között megrendezésre kerül a
XI. Országos Diplomataképző Konferencia és Külügyes Találkozó.
A rendezvénynek a Széchenyi István Egyetem ad helyet. (Részletes program, itt!)
Az idei konferencia a diplomácia és a külügyi bizottságok tevékenysége köré épül. Olyan neves előadókat hívunk meg, akiknek köszönhetően a résztvevők hasznos szakmai ismeretekre tehetnek szert, melyeket mind a hétköznapokban, mind munkájuk során hasznosítani tudnak.
1. Jelentkezési határidő: 2011. február 20. A regisztráció a honlapon található űrlap kitöltésével lehetséges.
2. A részvételi díj: A programokon való részvétel díja 18 000 Ft + ÁFA (22 500 Ft),
amely tartalmazza a szállás, az étkezés, a résztvevő csomag(póló, nyakpánt és egyéb
meglepetések), a szakmai és a szabadidős programokon való részvétel (élményfürdő,
borkóstoló) költségét.
3. A részvételi díj befizetése: két módon történhet
- a rendezvényt megelőzően történő banki átutalással (a befizetést a helyszínen bizonylattal kell igazolni, valamint előre utalás esetén számlát, a számlatulajdonos nevére áll módunkban kiállítani),
- vagy a regisztrációkor készpénzben.
A részvételi díjat az alábbi számlaszámra kérjük átutalni:
Uniklub Vendéglátó és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
10300002-10353436-49020013 MKB Bank
A közlemény rovatba kérem, írja be: ODK, résztvevő neve
Programról:
A konferencia nulladik napján a résztvevők átfogó képet kaphatnak az Erasmus Student Network működésével kapcsolatban. A program nem csak azon egyetemek hallgatóinak szól, ahol már működik Erasmus csoport, hanem azoknak is, akik szeretnék létrehozni egyetemükön vagy egyszerűen csak érdeklődnek iránta.
Az első, teljes napon, a megnyitó után Görög Ibolya – Európaiság – hitelesség – protokoll a diplomáciában című előadását hallgathatják meg az érdeklődők. Majd a délután folyamán a fiataloké lesz a főszerep. Később a résztvevők mindent megtudhatnak a European Stundents’ Union szervezetéről Robert Santa – ESU, az ESU súlya az EU felsőoktatásában című előadásával.
Az idei év meghatározó lesz Magyarország Európai Uniós tagsága szempontjából. A csatlakozás óta először állhat hazánk az Unió élére, vagyis fél éven keresztül formálója lehet az Uniós napirendnek. Ennek jegyében a találkozó második napját a soros elnökség szellemében rendezzük meg. A programba egy általános ismertetőt is beillesztettünk Magyarország EU soros elnökségéről, így az érdeklődők a lehető legtöbb információt szerezhetik meg a témával kapcsolatban. Délután Dr. Balázs Péter – Fordulat az európai integrációban és a magyar elnökség című előadása, majd Dr. Ódor László – Bolognai gondolat: Az EU felsőoktatási koncepciója és Magyarország című előadása következik. A nap folyamán Jeszenszky Géza, volt külügyminiszter, volt washingtoni nagykövet, a Magyarországi Kárpát Egyesület elnökének az előadását is élvezhetik a résztvevők.
A rendezvény szakmai előadásai mellett kulturális és szórakoztató programokat is kínál, melyek során az ország felsőoktatási intézményeinek hallgatói képviselői és külügyes tevékenységet folytató tagjai, valamint az érdeklődők tapasztalatot cserélhetnek, és jobban megismerhetik egymást.
További információ:
Fekete Dzsenifer
Mobil: +3670/335-2241
E-mail: fekete@dzsenifer.com
Kommentek